Новини


<<   <    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52     >   >>        Страници: 52   Общо: 519



14 Април 2010: 

Вчера 13.04.2010 г. се състоя среща- разговор на училищното ръководство с родителите на бъдещите първокласници !
  Срещата беше  във връзка с целодневното обучение през учебната 2010/2011 г.Родителите
бяха запознати с условията за тази форма на обучение-материална база , кадрово обезпечаване

, възможност за столово хранене и организация на учебния процес .Родителите поставиха много въпроси , на които ръководството на училището се постара да даде изчерпателни отговори .
  След края на срещата родителите декларираха своето желание за целодневна форма на обучение,като
43 родители от всичко присъствалите 61 се обявиха  за целодневно обучение на бъдещите първокласници!




01 Април 2010: 


ЧУДЕСЕН ПРАЗНИК!!!
Г-ЖА БОРИСОВА,Г-ЖА ЮРУКОВА И Г-ЖА В.КОСТАДИНОВА
БЯХА В ОСНОВАТА НА ПРАЗНИКА НА ЧУЖДИТЕ ЕЗИЦИ ЗА УЧЕНИЦИТЕ ОТ V-VIII КЛАС.
 ПОВЕЧЕ В ГАЛЕРИЯ




01 Април 2010: 

УЧЕНИЦИ ОТ УЧИЛИЩЕТО  СА ПРЕДЛОЖЕНИ ЗА УЧАСТИЕ
В НАЦИОНАЛНИЯ КРЪГ ПО БИОЛОГИЯ И ЗДРАВНО ОБРАЗОВАНИЕ

    Веселина Ст. Петкова с 56,3 т. и Ангел Г. Иванов с 50,5 т. са сред учениците - седмокласници, предложени за участие на
националния кръг.Резултатът на Веселина  е втори в областта.
   Учениците и г-жа Елена Муларова -учител по биология ще
чакат с нетърпение решението на националната комисия.
   ЧЕСТИТО и УСПЕХ!!!




27 Март 2010: 

      П    О    К    А    Н    А   
 
  До всички родители на деца подлежащи на задължително
училищно обучение в I клас през учебната 2010/2011 г.
    Уважаеми родители,
на 13.04.2010г./вторник/ от 18.00ч. в IIIОУ"Христо Ботев"
ще се проведе среща по въпроси свързани с  целоднев-
ната организация на обучение на бъдещите първоклас-
ници.

     За да бъде срещата ползотворна е желателно Вашето
присъствие.
     Надявам се,че ще проявите отговорност и предвари-
телно Ви благодаря!
                                               
                                        Румен Сидеров
                                       Директор на III ОУ"Христо Ботев"




27 Март 2010: 

НОВ    УСПЕХ  ЗА  НАШИ УЧЕНИЦИ!!!

ДВЕ ПРЕЗЕНТАЦИИ В РАЗДЕЛ "МУЛТИМЕДИЯ" НА ОЛИМПИАДАТА ПО ИНФОРМАЦИОННИ ТЕХНОЛОГИИ СА НОМИНИРАНИ ЗА НАЦИОНАЛЕН КРЪГ
"Атлантида-изгубената цивилизация" на Борислава Кръстева и Нанси  Каракашева беше оценена от областната комисия с 82 точки.
   Яна Стоянова и Виктория Колева и тяхната презентация"Траките"беше оценена от комисията с 80 точки,което е трети резултат  в този  раздел .
  Двете  презентации са разработени под  ръководството на главен учител Надка Тонева,преподавател по математика и инфирмационни технологии.

ПОЖЕЛАВАМЕ ИМ УСПЕХ!!!




21 Март 2010: 

д о с т о й н о    п р е д с т а в я н е  !!!


Ученици от нашето училище ни радват с добри резултати на областния кръг на  олимпиадите по  химия  и  български език и литература


на олимпиадата по  ХИМИЯ   ДИМИТЪР МИЦЕВ  С 45.5 Т.  Е ШЕСТИ В ОБЛАСТТА,А ВЕСЕЛИНА ПЕТКОВА  С 45 Т.  Е СЕДМА.


НАЙ-ВИСОК  УСПЕХ  НА ОЛИМПИАДАТА  ПО БЪЛГАРСКИ ЕЗИК И ЛИТЕРАТУРА  ПОСТИГНА   ВИТАЛИЯ  ГЕРЕНСКА ОТ 5 КЛАС С ЧУДЕСНИЯ УСПЕХ -ОТЛИЧЕН  5.50 ,КОЙТО Е ПЪРВИ В ЦЯЛАТА ОБЛАСТ !!!


БОНКА  ЛОЗАНСКА ОТ ШЕСТИ КЛАС  Е ТРЕТА  В ОБЛАСТТА  С РЕЗУЛТАТ  МНОГО ДОБЪР-5.38!!!

ВЕСЕЛИНА ПЕТКОВА И РАДОСТИНА АЛЕКСИЕВА  С ОЦЕНКИ 4.75 И 4.63 СА СЪОТВЕТНО  НА ВТОРО И ТРЕТО МЯСТО В ОБЛАСТТА!!!






11 Март 2010: 

                   Днешният ден беше белязан
       с две чудесни прояви в III ОУ ,,Христо Ботев"

   
Много ученици се отзоваха и подариха ръчно изработени от тях предмети и рисунки, свои любими играчки, за изложба-базар, подредена в училищния стол. Предоставените предмети бяха закупени от ученици и учители, а събраната сума от 350 лева беше преведена по сметката на БЧК за ,,Надежда за децата на Хаити".

   За втора поредна година се проведе и състезание под надслов ,,Бъди грамотен". Ученици от шести и седми клас демонстрираха своите знания по български език и литература. След оспорван двубой отборът на седмокласниците победи само с две точки разлика съучениците си от шести клас.
   Победители и победени бяха наградени с грамоти, а всеки състезател получи и подарък от ръководството на училището - USB Flash памет 2 GB.
   Директорът на училището благодари на учителите и учениците за чудесния празник!


П.С. Снимки от днешния ден може да разгледате в Галерия - ,,Надежда за децата на Хаити" и ,,Бъди грамотен".




02 Март 2010: 

класирани ученици за областен кръг на олимпиадата по

ИСТОРИЯ И ЦИВИЛИЗАЦИЯ -5 клас


1.Виталия            Геренска        90 т.
2.Лидия               Матеева          84 т.
3.Ваня                  Чакърова       84 т.
4.Яна                    Стоянова       84 т.
5.Николета           Чапкънова    78 т.
6.Йоана                 Митрева       76 т.



класирани  ученици  - 6 клас

1.Елиана                Капитанска   79 т.
2.Константин         Стаев            78 т.
3.Антонио              Коларов        77 т.




Областния  кръг  ще се проведе на   27.03.2010 г. в НХГ - Благоевград.




19 Февруари 2010: 

КЛАСИРАНИ  УЧЕНИЦИ ЗА ОБЛАСТЕН КРЪГ НА ОЛИМПИАДАТА  ПО ХИМИЯ
  7  КЛАС:

1.ВЕСЕЛИНА          ПЕТКОВА           92 Т.
2.ГАБРИЕЛА          ГОЦЕВА             84,5 Т.
3.РАДОСТИНА       АЛЕКСИЕВА        83.5 Т.
4.АННА-МАРИЯ     ЗЛАТКОВА          77 Т.
5.ДИМИТЪР          МИЦЕВ              75 Т.


Областният  кръг ще се проведе на 27.02.2010 г. в VОУ-Благоевград.

У С П Е Х !!!




19 Февруари 2010: 

В Н И М А Н И Е !!!

Р Е З У Л Т А Т И   ОТ   О Л И М П И А Д А Т А   ПО
 
БЪЛГАРСКИ  ЕЗИК И ЛИТЕРАТУРА - ОБЩИНСКИ  КРЪГ

КЛАСИРАНИ УЧЕНИЦИ 5 КЛАС:

1.АНДРЕА          ГОШЕВА               6.00
2.ИВАНКА         МАЙСТОРСКА        5.75
3.НИКОЛЕТА     ЧАПКЪНОВА           5.75
4.БОЖИДАР       ГЕОРГИЕВ             5.75
5.ВАНЯ             ЧАКЪРОВА            5.75
6.ЙОАНА           МИТРЕВА              5.75
7.КРАСИМИРА   СОСОВА               5.75
8.МАРИО          МИТОВ                 5.75
9.СВЕТОСЛАВ    ПЕТРОВ                5.50
10.ГАБРИЕЛА     КРЪСТЕВА             5.50
11.ТЕОДОРА      ЧАЕВА                  5.50
12.ВИТАЛИЯ      ГЕРЕНСКА             5.50

КЛАСИРАНИ  УЧЕНИЦИ  6  КЛАС:
1.ЙОРДАН          ЯНЕВСКИ             6.00
2.НАДЕЖДА         ПАВЛОВА             6.00
3.МАГДАЛЕНА      АНДОНОВА          5.75
4.СТЕЛА             ХРИСТОВА           5.50
5.БОНКА            ЛОЗАНСКА           5.50
6.ЕЛЕНА             ПОПОВА              5.50
7.КОНСТАНТИН  СТАЕВ                  5.50
8.ЙОРДАНКА      АНДРЕЕВА             5.50
9.ЯНЕ                ЗОЙКОВ               5.50
10.КИРИЛ          КОСТУРКОВ          5.50

КЛАСИРАНИ   УЧЕНИЦИ  7  КЛАС:

1.ВЕСЕЛИНА       ПЕТКОВА             5.75
2.ГАБРИЕЛА       ГОЦЕВА               5.75
3.ЛИЛИЯ            ДАФИНОВА          5.50
4.ДИМИТЪР       МИЦЕВ                5.50
5.РАДОСТИНА    АЛЕКСИЕВА          5.50

Тези ученици ще представят училището на областния кръг , който ще се проведе на 07.03.2010 г.  в  Езиковата  гимназия 
в Благоевград.
ПОЖЕЛАВАМЕ ИМ УСПЕХ!!!





<<   <    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52     >   >>        Страници: 52   Общо: 519